Wrocław Cup 2019

Siedemnasty turniej, 24-29 czerwca

Poznaj turniej Wrocław Cup

Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach z serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour jest jednym ze 160 turniejów organizowanych na całym świecie dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych "AKTYWNI" jest organizatorem tego Turnieju od 2003 roku, otrzymując od Międzynarodowej Organizacji ITF (z siedzibą w Londynie) coraz wyższą rangę przy kolejnych jego edycjach. Turniej Wrocław Cup rozgrywany jest rokrocznie na obiektach sportowych we Wrocławiu, dla sześćdziesięciu zawodników z Polski i ze Świata.

Pragniemy, poprzez organizowanie naszego Turnieju, zachęcić osoby niepełnosprawne do aktywnego trybu życia i uprawiania sportu, który jest jedną z najlepszych form samorealizacji. Goszcząc co roku coraz lepszych zawodników z czołowych miejsc rankingu ITF, pokazujemy na ich przykładzie, jak wspaniale można się spełniać w życiu poprzez sport.

Naszym celem jest również, aby Turniej Wrocław Cup był organizowany corocznie na coraz wyższym poziomie sportowym i organizacyjnym. Nieustannie pracujemy nad tym, aby spełniał oczekiwania zawodników oraz sponsorów i stał się najlepszym turniejem dla sportowców niepełnosprawnych w tej części Europy.

1,5% podatku AKTYWNYM!

Przekaż swój 1,5% podatku naszej organizacji.

KRS: 0000189856

Informacje

Finał Wrocław Cup 2019

Finał Wrocław Cup 2019

Data: 29 czerwca 2019, tekst: wroclawcup.com

Tegoroczny turniej wygrali: Zhenzhen Zu z Chin wśród tenisistek i Takuya Miki z Japonii wśród tenisistów.

Zu pokonała w finale trzykrotną zwyciężczynię imprezy Katharine Kruger 6:2, 6:3. - Grało mi się tutaj świetnie, nie byłam rozstawiona a jednak udało mi się zwyciężyć- mówiła po finale tenisistka. Chinka w całym turnieju nie straciła nawet seta.

Drugi raz w historii wrocławski turniej wygrał Takuya Miki. Japończyk pokonał w finale rozstawionego z nr 4, Daniela Rodrigues z Brazylii 6:4, 6:2.

- Perfekcyjna organizacja w tym logistyka, mili ludzie, świetne jedzenie a także doskonale przygotowane korty - komplementował organizatorów Miki.

Na kortach w dniu finałów pojawili się zaproszeni goście. Puchary wręczali Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji we Wrocławiu, Sławomir Piechota, poseł na Sejm RP , Bartłomiej Skrzyński, dyrektor biura Wrocław Bez Barier i rzecznik prezydenta ds. osób z niepełnosprawnością czy Jacek Wierdak, prezes stowarzyszenia Aktywni.

W tym roku we Wrocławiu wystartowała rekordowa liczba uczestników. Turniej Wrocław Cup jest bowiem pierwszą imprezą, gdzie za wyniki wliczane są punkty, które mogą umożliwić start w przyszłym roku na Paraolimpiadzie w Tokio.

Honorowy patronat nad imprezą objął tradycyjnie prezydent Wrocławia, tym razem po raz pierwszy w tej roli Jacek Sutryk, który wcześniej jako dyrektor Biura Departamentu Spraw Społecznych, grywał w meczach pokazowych.

Do zobaczenia za rok!

Zobacz wyniki Relacja na Facebook'u
Podsumowanie czwartego dnia rozgrywek

Podsumowanie czwartego dnia rozgrywek

Data: 28 czerwca 2019, tekst: wroclawcup.com

Wielkie emocje towarzyszyły rywalizacji tenisistek i tenisistów w przedostatnim dniu Wrocław Cup. Wśród mężczyzn w jutrzejszym finale zagra Takuya Miki z Japonii, który pokonał Ho Won Ima z Korei 7:6, 6:4.

Drugim finalistą został Daniel Rodrigues. Brazylijczyk wygrał z Rubenem Spaargarenem 7:6,7:5.

Wśród pań prawdziwy maraton rozegrały Katharina Kruger z Niemiec i Michaela Spaanstra. Wygrała ta pierwsza 7:5, 4:6, 7:6(5)a mecz trwał trzy i pół godziny! Rywalką Kruger w finale będzie Zhenzhen Zhu, która łatwo pokonała Manamami Tanakę z Japonii.

Rywalizację quadów wygrał młodziutki Niels Vink z Holandii a w Second draw najlepszy był Ji Hwan Lee z Korei.

Jutro finał kobiet o 10 a rywalizacja mężczyzn nie przed 11!

Zapraszamy na korty! Wstęp wolny!

Zobacz wyniki Relacja na Facebook'u
Podsumowanie trzeciego dnia rozgrywek

Podsumowanie trzeciego dnia rozgrywek

Data: 27 czerwca 2019, tekst: wroclawcup.com

Wrocław Cup wchodzi w decydująca fazę. Dziś poznaliśmy m.in półfinalistów gry pojedynczej mężczyzn.

Takuya Miki z Japonii pokonał w dwóch setach turniejową jedynkę czyli Frederica Cattaneo z Francji 6:4, 6:1. Japończyk to zwycięzca imprezy sprzed dwóch lat, ostatnio borykał się jednak z kontuzja i mocno spadł w rankingu. Po urazie śladu jednak nie widać a Miki wraca w świetnym stylu. Jego rywalem o finał będzie Ho Won Im z Korei, który wygrał z Austriakiem, Martinem Legnerem 6:4, 6:2. W drugim półfinale zagrają Daniel Rodrigues z Brazylii i Ruben Spaargaren z Holandii. Wśród pań tradycji stało się zadość. Po raz kolejny w finale powalczą dwie najwyżej rozstawione zawodniczki. Katharina Kruger z Niemiec i Michaela Spaanstra z Holandii. Niemka aż trzykrotnie wygrał wrocławski turniej a Holenderka triumfowała w poprzedniej edycji.

Jutro początek gier o 10.

Dziś także na kortach Centrum Tenisowego Redeco pojawiło się wielu gości. Tenisistów i tenisistki dopingował m.in Piotr Mazur, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Bartłomiej Skrzyński, dyrektor Wrocław bez barier oraz doradca prezydenta ds osób z niepełnosprawnością.

Zobacz wyniki Relacja na Facebook'u
Podsumowanie drugiego dnia rozgrywek

Podsumowanie drugiego dnia rozgrywek

Data: 26 czerwca 2019, tekst: wroclawcup.com

Drugi dzień rywalizacji tenisistów na wózkach na międzynarodowym Wrocław Cup 2019 za nami.

Z rywalizacji singlowej odpadli dwaj ostatni Polacy. Piotr Jaroszewski przegrał z najwyżej rozstawionym Fredericiem Cattaneo z Francji 1-6, 4-6. Niespodziankę in minus sprawił Kamil Fabisiak. Nasz reprezentant, rozstawiony z numerem 3 przegrał z Ho Won Im z Korei 1-6, 0-6. - Kompletnie nie pasował mi jego styl gry. Świetnie poruszał się na wózku i bardzo trudno było go skończyć - komentował Kamil. Od wielu lat nie odpadłem we Wrocławiu w grze pojedynczej tak szybko. Zostaje mi debel i zrobię wszystko, żeby w parze z Rubenem Spaargarenem wygrać imprezę. Polsko-holenderski debel rostawiony jest z nr 1. Do ćwierćfinału singla awansowali inni faworyci: Takuya Miki z Japonii, Ruben Spaargaren czy Daniel Rodrigues z Brazylii.

Jutro do rywalizacji przystępują najwyżej rozstawione tenisistki. Gry na kortach Centrum Tenisowego Redeco startują tradycyjnie o godzinie 10.

Zobacz wyniki Relacja na Facebook'u
Ruszyła 17 edycja Wrocław Cup

Ruszyła 17 edycja Wrocław Cup

Data: 25 czerwca 2019, tekst: wroclawcup.com

Impreza rozgrywana jest na kortach Centrum Tenisowego Redeco, gdzie na codzień trenuje Hubert Hurkacz, najlepszy polski tenisista.

W tegorocznym turnieju startuje rekordowa ilość uczestników. Wrocławska impreza to bowiem pierwsza szansa, na zdobycie cennych punktów do światowego rankingu, który mogą umożliwić start w przyszłym roku na Paraolimpiadzie w Tokio. Do Wrocławia przyjechali tenisiści i tenisistki z najdalszych zakątków świata jak Meksyk, Brazylia, Korea Południowa, Chiny, Japonia czy USA. W pierwszym dniu wygrywali faworyci. Guy Sasson z Izraela pokonał Maksymiliana Szarego 6-0, 6-1, Piotr Jaroszewski wygrał z Jarosławem Żyłą 6-0, 6-0 a Carlos Anker z Holandii okazał się lepszy od Jerzego Kulika 6-1, 6-0. W najciekawszym meczu dnia Takuya Miki z Japonii, który wygrał Wrocław Cup dwa lata temu, pokonał żywą legendę polskiego tenisa na wózkach, Tadeusza Kruszelnickiego 6-0, 6-2. Obaj tenisiści wracają po kontuzjach i próbują odbudować swój ranking.

Jutro do gry przystąpią najwyżej rozstawieni zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Początek gier o godzinie 10. Wstęp wolny.

Zobacz wyniki Relacja na Facebook'u
Informacja prasowa

Informacja prasowa

Data: 28 maja 2019, tekst: wroclawcup.com

Międzynarodowy Turniej Tenisa Ziemnego na Wózkach Wrocław Cup 2019 odbędzie się w dniach od 24 czerwca do 29 czerwca 2019 r.

To jeden z turniejów organizowanych na całym świecie dla sportowców niepełnosprawnych pod Patronatem Międzynarodowej Federacji Tenisa (ITF) z siedzibą w Londynie, jednocześnie jedyny w naszej części Europy. Będzie to już szesnasta edycja turnieju organizowana przez nasze stowarzyszenie.

W turnieju „Wrocław Cup” bierze udział około 60 zawodników (w roku 2017-2018 uczestniczyli zawodnicy z 12 krajów). Zawody obsługuje około 20 osób, w tym ośmiu sędziów, około sześciu osób obsługi technicznej, około dwóch osób obsługi medycznej oraz lekarz sportowy, pozostałe osoby to organizatorzy i obsługa biura zawodów.

Pobierz pełną informację prasową
Finałowe niespodzianki

Finałowe niespodzianki

Data: 30 czerwca 2018, tekst: Anna Zwolińska

Dziś na kortach Redeco rozegrano decydujące mecze wśród mężczyzn i kobiet w grach singlowych.

W finale panów debiutujący w imprezie Stefanos Diamantis z Grecji sensacyjnie pokonał faworyta turnieju Toma Egberinka z Holandii (rozstawiony z nr 1, 14 rakieta świata) 6:4, 6:3.

-Jestem bardzo szczęśliwy, że w debiucie we Wrocławiu udało mi się wygrać- mówił po meczu Diamantis. - Sport jest przewrotny. Wczoraj w półfinale byłem o dwa gemy od wyeliminowania z turnieju a dziś byłem najlepszy- dodawał. -Nikt nie dawał mi szans a ja pokazałem, że chcieć to móc- cieszył się Grek.

Wśród pań Michaela Spaanstra z Holandii (turniejowa dwójka) wygrała z trzykrotną triumfatorką turnieju Katharina Kruger z Niemiec 6:0, 6:2.

-Zagrałam swój najlepszy tenis i to w najważniejszym meczu turnieju- cieszyła się Holenderka. - Nie spodziewałam się aż tak łatwiej wygranej- dodała.

Podczas finałowych dekoracji obecni byli m.in. Piotr Mazur, dyrektor biura sportu i rekreacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Bartłomiej Skrzyński, doradca prezydenta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych.

Oto finaliści Wrocław Cup 2018!

Oto finaliści Wrocław Cup 2018!

Data: 29 czerwca 2018, tekst: Anna Zwolińska

Tom Egberink i Stefanos Diamantis wśród mężczyzn oraz Katharina Kruger i Michaela Spaanstra wśród kobiet. To finałowe pary tegorocznego Wrocław Cup 2018.

Rozstawiony z nr 1 Egberink, faworyt całego turnieju pokonał w półfinale Kamila Fabisiaka 6:2, 6:1. - Kompletnie nie mogłem odczytać slajsowanych zagrań rywala- tłumaczył porażkę Polak. - Powtórzyłem wynik sprzed roku ale mój apetyt był większy- dodał Fabisiak.

Drugi półfinał to prawdziwy maraton. Diamantis i Legner spędzili na korcie ponad dwie godziny. Grek wygrał 5:7, 6:1, 7:5. - Jestem zły na siebie, że przez cały mecz nie potrafiłem utrzymać odpowiedniej koncentracji- mówił Diamantis. Rozstawiony z nr 3 zawodnik przegrywał już bowiem w decydującym secie 2:4. - Postawiłem wszystko na jedną kartę i opłaciło się- tłumaczył Grek który w swoim debiucie we Wrocławiu osiągnął finał.

Wśród kobiet bez niespodzianek. Trzykrotna triumfatorka imprezy Katharina Kruger z Niemiec (nr 1) wygrała z Momoko Ohtani z Japonii 6:3, 6:4. Turniejowa dwójka Michaela Spaanstra z Holandii pokonała inna reprezentantkę Kraju Kwitnącej Wiśni -Manami Tanaka 6:3, 3:6, 6:2.

Rywalizację deblową wygrali Holendrzy Egberink/De Bie, którzy pokonali polsko-austriacką parę Fabisiak/Legner 2:6, 6:3, [10:7].

Najlepszym quadem okazał się Maximillian Laudan z Niemiec, który pokonał w finale Shraga Weinberga z Izraela 6:3, 6:4

Jutro finał mężczyzn zaplanowano na godzinę 10, a rywalizacja kobiet rozpocznie się nie przed godziną 11.

Polak w półfinale!

Polak w półfinale!

Data: 28 czerwca 2018, tekst: Anna Zwolińska

Dziś z powodu deszczu całość gier przeniesiono do hali.

Kamil Fabisiak, faworyt polskich kibiców , rozstawiony z numerem 5 awansował do najlepszej czwórki imprezy. W najciekawszym meczu dnia zaskakująco łatwo pokonał Roda De Bie z Holandii (nr 4) 6:1, 6:0.

To pierwszy pojedynek obu tenisistów których w rankingu dzielą zaledwie dwa miejsca (Fabisiak jest 33, De Bie 31)-Nie analizowałem wcześniej gry rywala, grałem po prostu swój tenis i to zaprocentowało- opowiadał po meczu szczęśliwy Polak. Jego rywalem w walce o finał będzie inny Holender Tom Egberink, turniejowa jedynka i faworyt całej imprezy. Egberink pokonał w ćwierćfinale Tadeusza Kruszelnickiego 6:2, 6:2. W drugim półfinale zagrają Martin Legner z Austrii (wygrał walkowerem z Piotrem Jaroszewskim, który poddał mecz z powodu kontuzji barku) oraz Grek Stefanos Diamantis, który po trzy setowej walce pokonał Steffana Sommerfelda 4:6, 6:1, 6:2.

Jutro także rywalizacja półfinałowa z udziałem kobiet (Kruger kontra Ohtani i Spaanstra-Tanaka).

W finale quadów Maximillian Laudan (nr 3 ) z Niemiec zmierzy się z Shraga Weinberg z Izraela (nr 4 ). Ten drugi po blisko trzygodzinnym maratonie wyeliminował turniejową jedynkę, Ymanitu Silvę z Brazylii 4:6, 6;4, 6:4.

Jutro początek gier o godzinie 10.30.

Bez niespodzianek

Bez niespodzianek

Data: 27 czerwca 2018, tekst: Anna Zwolińska

W drugim dniu turnieju Wrocław Cup 2018 pogoda dopisała i gry przeniesiono na korty otwarte.

Planowo do drugiej rundy zarówno w rywalizacji pań jak i panów awansowali faworyci. Wśród mężczyzn Tom Egberink z Holandii rozstawiony z nr 1 wygrał z Michalem Stefanu z Czech 6:0, 6:0. Martin Legner z Austrii, turniejowa dwójka pokonał naszego rodaka Albina Batyckiego 6:0, 6:0 a rozstawiony z trójką Grek Stefanos Diamantis ograł Pawła Miętrkiewicza 6:1, 6:1. Faworyt polskich kibiców Kamil Fabisiak zwyciężył Ryszarda Szczygła 6:1, 6:1. Teraz przed nim zadanie już znacznie trudniejsze. W walce o półfinał skrzyżuje rakiety z Rody De Bie z Holandii, który w turnieju rozstawiony jest z nr 4. Obaj panowie nigdy ze sobą nie grali a w światowym rankingu dzielą ich tylko dwa miejsca. Fabisiak jest 33, De Bie 31. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek.

Ikona światowych kortów 63-letni Tadeusz Kruszelnicki pokonał Jerzego Kulika 6:4, 6:1. Teraz czeka go walka z Tomem Egberinkiem, faworytem turnieju. -„Szykuj się na rower” (zwycięstwo 6:0, 6:0) -żartował Holender w kierunku Kruszelnickiego.

Wśród pań do półfinałów pewnie awansowały Katarina Kruger, Niemka rozstawiona z nr 1, która wygrała wrocławski turniej już trzy razy. W walce o finał jest też turniejowa dwójka Micha Spaanstra z Holandii.

Po rywalizacji turniejowej rozegrano tradycyjnie mecz pokazowy. Po jednej strony siatki stanęli Jacek Sutryk, dyrektor departamentu spraw społecznych i Tom Egberink. Ich rywalami byli Paweł Kościołek, przedstawiciel sponsora-Dom Samochodowy Germaz oraz Rody De Bie. Najważniejsza była dobra zabawa a wynik był sprawą drugorzędną.

Jutro trzeci dzień rywalizacji na kortach Redeco. Początek meczów o godzinie 10.

Pierwszy dzień za nami

Pierwszy dzień za nami

Data: 26 czerwca 2018, tekst: Anna Zwolińska

Deszcz pokrzyżował plany organizatorom Wrocław Cup 2018 w pierwszym dniu rywalizacji tenisistów. Z powodu opadów gry opóźniły się o kilka godzin a w końcu wszystkie mecze przeniesiono do hali.

W rywalizacji singlistów do kolejnej rundy awansowało sześciu Polaków. Albin Batycki na co dzień trenujący na kortach Redeco miał problemy z Tomasem Svaskiem z Czech tylko na początku spotkania. Przegrywał 1:3 i groziło mu podwójne przełamanie. Od tego momentu włączył jednak piąty bieg i wygrał jedenaście gemów z rzędu. Polak wygrał cały mecz 6:3, 6:0. W meczu dwóch zawodników reprezentujących organizatora DSSN Aktywni Wrocław Andrzej Stróżyński pokonał Daniela Wojtarowicza 6:0, 6:0.

Jutro do rywalizacji włączają się najwyżej rozstawieni w turnieju w tym notowany na 33 miejscu w światowym rankingu Kamil Fabisiak. Start gier zaplanowano na godzinę 10.

Lista zawodników

Lista zawodników

Data: 18 czerwca 2018, tekst: wroclawcup.com

Prezentujemy listę zawodników, którzy wezmą udział w tegorocznym turnieju Wrocław Cup!

Zobacz listę
Informacja prasowa

Informacja prasowa

Data: 26 maja 2018, tekst: wroclawcup.com

Międzynarodowy Turniej Tenisa Ziemnego na Wózkach Wrocław Cup 2018 odbędzie się w dniach od 25 czerwca do 30 czerwca 2018 r.

To jeden z turniejów organizowanych na całym świecie dla sportowców niepełnosprawnych pod Patronatem Międzynarodowej Federacji Tenisa (ITF) z siedzibą w Londynie, jednocześnie jedyny w naszej części Europy. Będzie to już szesnasta edycja turnieju organizowana przez nasze stowarzyszenie.

Pobierz pełną informację prasową
Oficjalny termin Wrocław Cup 2018

Oficjalny termin Wrocław Cup 2018!

Data: 06 luty 2018, tekst: wroclawcup.com

Potwierdzamy, że turniej Wrocław Cup znalazł się w tegorocznym kalendarzu UNIQLO Wheelchair Tennis Tour i odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2018 roku.

Więcej szczegółów podamy wkrótce!

Oficjalny komunikat
Jerzy Janowicz

Wspólne zaproszenie od Janowicza na Wrocław Cup 2017

Data: 06 marca 2017, tekst: wroclawcup.com, foto: Zbigniew Skrzyński

We Wrocławiu odbył się Zawodowy Turniej Tenisowy Mężczyzn Wrocław OPEN – Challenger ATP. Środowy mecz Jerzego Janowicza zgromadził komplet publiczności w hali Orbita. Po nim, znakomity tenisista spotkał się z Bartłomiejem Skrzyńskim, rzecznikiem Prezydenta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych i Jackiem Wierdakiem, prezesem DSSN Aktywni Wrocław. Przekazał im swoje poparcie dla organizowanego na przełomie czerwca i lipca XV Międzynarodowego Turnieju Tenisa na wózkach Wrocław Cup, życząc wszystkim startującym w-skersom powodzenia i sukcesów.

- Pierwsza rudna jeszcze nigdy nie zgromadziła tak dużej publiki – dzielił się Andrzej Gliniak komentujący wrocławskie turnieje tenisowe Wrocław OPEN i Wrocław Cup. Dokładnie 60 minut zajęło Jerzemu Janowiczowi pokonanie Czecha – Marka Jalovca (6:4, 6:2). W kolejnych dniach oprócz JJ na parkiecie pojawi się też Michał Przysiężny. Dlatego organizatorzy apelują o wcześniejsze przybycie do hali Orbita, żeby komfortowo zająć miejsca.

Po pojedynku 1. rundy Wrocław OPEN Jerzy Janowicz spotkał się z Bartłomiejem Skrzyńskim, rzecznikiem Prezydenta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych i Jackiem Wierdakiem, prezesem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni Wrocław. Organizacja od 15 lat, pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia, przy wsparciu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A., miasta i innych sponsorów przygotowuje Międzynarodowy Turniej Tenisa na Wóżkach „Wrocław Cup”. Prestiżowe rozgrywki, rangi ITF 2, będą odbywały się na przełomie czerwca i lipca.

Jerzy Janowicz, w trakcie spotkania z w-skersami wyraził swoje poparcie dla tego typu inicjatyw, życząc uczestnikom powodzenia i sukcesów.